E.Narušis: “Atiduoti save visą ir laimi dėl sirgalių palaikymo“

 

NKL – Mezon krepšinio čempionate Molėtų „Ežerūnas“ pradėjo kovas antrame etape, po kurio iš 14 – os dvylika komandų tęs dalyvavimą čempionate. Molėtų komanda, pirmą etapą baigusi paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje, turės šiame etape kovoti dėl išlikimo. Iki šio etapo „Ežerūno“ klubo valdyba dėjo didžiules pastangas, kad komanda pakiltų iš turnyrinės lentelės dugno. Keitėsi net tik žaidėjai, bet ir trenerių štabas. Nuo gruodžio mėnesio komandos vyr. trenerio pareigose pradėjo darbuotis Gintautas Vileita, o netrukus sulaukta ir antrojo trenerio Tomo Keršio. „Dar ne viskas prarasta, – Molėtų komandos situaciją šiųmečiame sezone įvertino vienas iš komandos lyderių molėtiškis krepšininkas Eimantas Narušis. Dviejų metų ūgio, trisdešimtmetis molėtiškis krepšininkas, vienas iš „Ežerūno“ klubo įkūrėjų kalbėjo, kad komandos padėtį turnyrinėje lentelėje lemia ir pinigai. O kai jų stinga, tai ir komandos sudėtis tokia, kokia yra, ir rezultatas neblizgantis.

-Negaliu sakyti, kad dabartinė „Ežerūno“ sudėtis prasta. Turime neblogų žaidėjų, tik kol kas labai stinga atsarginių žaidėjų indėlio. Komandos pagrindas – septynetas žaidėjų, todėl sunku „ištempti“ kas savaitę po dvejas rungtynes žaidžiant po 35 minutes, – kalbėjo Eimantas, išgyvenantis dėl pralaimėjimų, tačiau tikintis, kad „Ežerūnas“ dar turi šansų išsikapstyti iš paskutinės vietos… „Mano optimizmas pagrįstas, – šypsojosi krepšininkas, – pastebimai gerėja komandos žaidimas, be to, nėra taip, kad pralaimėtumėme beviltiškais skirtumais. Galėjome turnyrinėje lentelėje užimti 10 vietą, nes pralaimėjome penketą „laimėtų“ rungtynių. Tarkime, su Šakių „Vyčiu“ rungtyniaudami išvykoje visas rungtynes pirmavome 20 – ia taškų ir mačą pralaimėjome per likusias tris minutes. Toks pats scenarijus susiklostė ir rungtynėse su Vilniaus „Perlu“ ir kt. komandomis. Tai reiškia, kad pergalingai užbaigti rungtynes pristingame jėgų. Norint atlaikyti tokį krūvį, reikia treniruotis du kartus per dieną o nes du kartus per savaitę“.

Pasak Eimanto, trenerių kaita įvyko natūraliai, to pageidavo ir sezono pradžioje prie komandos vairo stojęs Paulius Barkus. „Turėjome aukšto lygio puikų trenerį, tačiau komandos stilius ir trenerio tikslai nesutapo… Gintautas Vileita taipogi labai aukšto lygio profesionalas specialistas, nepabūgęs imtis atsakomybės. Jo diktuojamas žaidimo stilius kitoks. Tai – amerikietiško pobūdžio krepšinis, kuriam nereikia paties aukščiausio profesionalumo žaidėjų, tačiau būtina jėga, ištvermė, greitis ir aišku, kaip ir visur, mąstymas. Po ilgų derybų jis sutiko imtis vadovauti komandai. Labai džiaugiamės, kad prie komandos prisijungė antrasis treneris Tomas Keršis, o „Ežerūne“ žaidžia jo auklėtinis Dovydas Giedraitis. Dovydas yra Lietuvos U -16 rinktinės narys, patekęs į Europos jaunučių geriausių žaidėjų penketuką. Nors Dovydui tik 16 metų, tačiau jis žaidžia kaip profesionalas,“ – su pasididžiavimu apie komandos žaidėją kalbėjo Eimantas, sakęs jog vienareikšmiškai Dovydas bus aukšto lygio krepšininkas. Tad Molėtų komanda turi tiesioginį kontaktą su Lietuvos rinktine. Manau, kad turime galimybes pakeisti situaciją antrame etape, nes žaidimo kreivė kyla aukštyn, komanda treniruojasi su užsidegimu, dirba puikūs treneriai, nors NKL, ko gero, tradiciškai ir šį sezoną esame komanda, turinti patį mažiausią biudžetą“.

Daug jėgų ir pastangų atidavęs „Ežerūno“ klubui Eimantas viliasi, kad į areną rinksis vis daugiau sirgalių, nes juk su jų atėjimu į areną ateina ir pergalės.

-Kai jauti palaikymą, kai matai, kiek į tave žvilgsnių nukreipta, negali „bėgti puse kojos“. Atiduoti save visą ir laimi dėl sirgalių palaikymo, – nuoširdžiai kalbėjo krepšininkas išsitaręs, kad jam kaip krepšininkui šis sezonas yra paskutinis. Bet taip sakiau ir prieš šį sezoną, kai rugsėjyje atėjau į sporto salę pasportuoti, – juokavo molėtiškis krepšininkas, turėjęs galimybę žaisti LKL klubuose. Bet ir Utenos Juventus“, ir Vilniaus „Sakalų“ pasiūlymų krepšininkas nepriėmė. Nors daugelis tokio Eimanto sprendimo ir nesuprato… „Vis dėlto pasirinkau verslą, o kaip tik tuo metu kūrėsi „Ežerūno“ klubas. Buvau tarp jo įkūrėjų todėl jaučiau moralinę atsakomybę,“- sakė Eimantas, pasirinkęs verslą, bet širdyje likęs krepšininku.

Eimantas dar priduria, kad laiko reikia ne tik verslui, bet ir šeimai, tačiau nors ir aikštelėje žada nebebėgioti, tačiau bus tarp tų, kurie kartą per savaitę ateina į areną kaip į šventę pasižiūrėti rungtynių. Nežada Eimantas atitolti ir nuo klubo valdybos reikalų, džiaugiasi, kad klubo rūpesčius padeda spręsti sporto direktorius Žygimantas Šeštokas. vadybininkas Kipras Beleišis. Eimantas tikisi, kad kitam sezonui pavyks suburti dar vieną – molėtiškių rėmėjų komandą, kuri taip pat rinksis į krepšinio šventes ir jas dovanos kitiems. „Norisi, kad kažkas vyktų Molėtuose, jeigu Ežerūno“ nebeturėtumėme, savaitgaliai Molėtuose būtų niūrūs, todėl „Ežerūno“ valdyba ir dėlioja perspektyvinius planus, kuriuose ir krepšininkų ugdymas,“ – dėstė E. Narušis.

Vilnies“ informacija