Dovydas Giedraitis: Svajonių komanda Madrido „Real“

Nacionalinėje Krepšinio Lygoje (NKL) šį sezoną vėl sužibo nauji talentai, kurių laukia šviesi ateitis krepšinio pasaulyje. NKL vis dažniau tampa tramplinu jauniesiems žaidėjams į platesnius vandenis, todėl 24sek apžvelgia perspektyviausius lygos krepšininkus. Pirmojoje apžvalgos dalyje – keturi žaidėjai iš Klaipėdos, Marijampolės, Vilniaus ir Molėtų klubų.

Bene didžiausia 2016-17 m. NKL sezono sensacija tapęs Dovydas Giedraitis yra vienas iš žaidėjų, kurie labiausiai nusipelnė vietos šiame sąraše. Praėjusią vasarą D.Giedraitis tapo Europos čempionato 16-mečių sidabro medalio laimėtoju, jis buvo išrinktas į viso turnyro simbolinį penketą, o sezoną pradėjo moksleivių krepšinio lygoje ir Vilniaus mėgėjų lygoje. Greitai įrodęs, kad Vilniaus mėgėjų lygos varžovai jam yra per silpni, D.Giedraitis papildė Molėtų ekipą ir Nacionalinėje krepšinio lygoje tapo trečiu jauniausiu žaidėju.

Gynėjas spėjo tapti du kartus geriausiu savaitės žaidėju, užsitikrino starto įžaidėjo vietą komandoje ir tapo neabejotinu „Ežerūno“ lyderiu. D.Giedraitis yra rezultatyviausias Molėtų ekipos žaidėjas, renkantis po 13,6 taško, taip pat yra antras pagal naudingumą ekipoje (vid. 15,5). 16-metis taip pat pirmauja pagal rezultatyvius perdavimus komandoje (vid. 4,5), taikliausiai meta iš toli su 45,7% taiklumu, daugiausiai pataiko dvitaškių per rungtynes (vid. 4,4) ir yra antras pagal perimtus kamuolius su vidutiniškai 1,7 per rungtynes. D.Giedraitis papasakojo, kas buvo sunkiausia ir kaip sekėsi adaptuotis prie vyrų krepšinio: „Sunkiausia buvo priprasti prie kieto krepšinio, kai varžovai yra daug tvirtesni už mane, nes moksleivių lygoje susidurdavau su panašaus sudėjimo krepšininkais. Prisijungęs prie Molėtų ekipos jaudinausi ir galvojau, kad reikės daug laiko prisitaikyti prie žaidimo, tačiau, manau jog greitai pritapau, o rungtynėse tiesiog bandžiau daryti tai, ką moku geriausiai“. Perspektyvusis Lietuvos talentas taip pat atskleidė savo privalumus ir trūkumus bei prakalbo apie pasiūlymus iš svetur: „Man trūksta greičio ir reikėtų geriau pasiruošti fiziškai, bet tikrai darysiu viską, kad šių trūkumų neliktų, o kalbant apie stipriąsias puses – greitai priimu sprendimus ir žaidžiu galva. O pasiūlymų iš užsienio jau esu gavęs šiek tiek anksčiau. Ar išvyksiu, dar nesu tiksliai apsisprendęs“. Krepšininko idealas: „Man patinka, kaip žaidžia Kyrie Irvingas, o iš europiečių – Milošas Teodosičius.“ Svajonių komanda: „Norėčiau žaisti Eurolygos klube, tokiam, kaip Madrido „Real“ ar Stambulo „Fenerbahče“, o gal net kokioje NBA komandoje“.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/24sek/naujiena/lietuva/nkl-talentai-875-779158

Info: 15min.lt