Apginta Molėtų tvirtovė ir skaudi nesėkmė Jonavoje

Abi savaitgalio varžybos klostėsi labai panašiai, bet skirtingi ketvirtieji kėliniai lėmė ir skirtingus Molėtų komandos rungtynių rezultatus

Penktadienį molėtiškiai, išretinti traumų ir ligų, į Jonavą išvažiavo 8-iese. Tas nesumaišė gerai pradėti rungtynes ir jau pirmajame kėlinyje susikrauti 14 taškų persvarą. Nors „Ežerūnas“ per pirmas dešimt minučių padarė 9 klaidas, tačiau puikiai atakuodami iš tritaškio linijos ketvirtį laimėjo 14:22. Antrajame kėlinyje kiek atgijo varžovų puolimas ir rungtynės apsilygino 37:43 pirmavo „Ežerūnas“. Antroje varžybų dalyje mūsiškiams ir toliau teko atlaikyti fizišką Jonavos gynybą, kurią, kartais net per daug, toleravo varžybų teisėjai. Maža rotacijos ir Jonavos gynyba ties pražangos riba nuvargino Molėtų krepšininkus, to pasekoje vėl pasipylė klaidos, kurių jau nebe pavyko pataisyti taikliais metimais iš toli. Nors po trijų kėlinių rezultatas buvo 60:59 ir viskas buvo dar Molėtų rankose, tačiau fatališkas ketvirtasis kėlinys pasibaigė rezultatui esant 80:63. Rezultatyviausiai Jonavoje žaidė: Laurynas Kirlys 16 taškų, Jonas Zakas 14, Remigijus Sugintas 10.

Šeštadienį reikėjo pamiršti tragišką 4 kėlinį Jonavoje ir kibti į atlapus Telšių komandai. Taip ežerūniečiai ir padarė. Sėkmingai dirbę gynyboje ir gerai besidalinę kamuoliu puolime pirmą kėlinį Molėtai laimėjo 22:14. Antras kėlinys Telšiams buvo rezultatyvesnis, jie pelnė 25 taškus, į tai jiems puikiai  atsakė „Ežerūno“ puolimo mašina per kėlinį pelniusi 24 ir pirmą varžybų pusę baigusi rezultatu 46:39. Po ilgosios pertraukos paaiškėjo, kad komandos naujoko Remigijaus Suginto patirta trauma yra rimtesnė, nei manyta,  ir žaidėjas aikštėje nebe pasirodys. Rotacijoje turėdami dabar tik 7 žaidėjus, trečią ketvirtį Molėtų ekipa pradėjo vangokai ir jau atrodė, kad pasikartoja Jonavos rungtynių scenarijus. Kėlinys baigėsi taikliu varžovų tritaškiu ir rezultatu 64:65 Telšių naudai. Paskutinio ketvirčio eiga nieko gero nežadėjo. Lūžis įvyko ketvirčiui persiritus į antrą pusę. Taiklūs Mariaus Pociukonio ir Karolio Lukošiūno šūviai priartino komandą prie varžovų, o taiklus Jono Zako metimas rezultatą išlygino

Iki rungtynių pabaigos likus 46 sekundėms, rezultatas dar buvo lygus (82:82), tačiau tuomet Laurynas Kirlys pataikė iš toli ir išvedė šeimininkus į priekį 85:82. Kitoj atakoje Telšių ekipa suklydo ir prasižengti nespėjusius priešininkus 2 taškais dar nubaudė Marius Pociukonis. Tiesa, varžovai dar pelnė 2 taškus, bet rungtynių nugalėtojų tai nepakeitė. „Ežerūnas“ iškovojo nuostabią 14 pergalę šiame sezone. Daug jėgų savaitgalį išnaudojusių molėtiškių gretose rezultatyviausiai žaidė Karolis Lukošiūnas 24 (5/8 trit., 29 naud. bal.), Marius Pociukonis 18, Laurynas Kirlys 14, Raimundas Ambrulaitis 10

Trenerio asistentas Virginijus Praškevičius pakomentavo savaitgalio varžybas:

Susitiko dvi panašių pajėgų komandos, kurios turnyrinėje lentelėje rikiuojasi greta. Telšiams negalėjo padėti vienas iš lyderių Mindaugas Norkus, taip palengvindamas mūsų aukštaūgių žaidimą arčiau krepšio. Varžybos prasidėjo panašiai kaip ir su Jonavos komanda- vyrai išėjo susikaupę, todėl energingai kovojant mums pavyko išsiveržti i priekį pirmoje žaidimo pusėje. Šią dieną mūsų komanda padarė mažiau klaidų, nei žaisdama su Jonava (deja, vis dar gana daug- aštuoniolika), ir nepralaimėjome kovos po krepšiu. Žaidimo lūžis įvyko likus kiek daugiau nei trims minutėms iki rungtynių pabaigos. Atsilikinėdama šešiais taškais mūsų komanda nepadarė tokios klaidos, kokią padarė kovodami su Jonavos komanda- jie nepalūžo, ir pradėjo gintis su dviguba energija, matėsi ryžtingas nusiteikimas, ugnelė žaidėjų akyse. Sugebėjome apsunkinti Telšių komandos puolimą. Apsigynę žaidėjai įmetė keletą labai svarbių tritaškių. Šį kartą vyrų noras ir ryžtas laimėti neišblėso. Lyderio vaidmens ėmėsi Karolis Lukošiūnas, kuris puikiai žaidė po traumos, tačiau labiausiai džiugino visi žaidėjai paskutinėmis žaidimo minutėmis. Molėtų komandos branduolys suburtas iš labai jaunų žaidėjų. Mūsų trenerių tikslas- padėti šiems vyrams pajausti ryžtą ir nusiteikimą laimėti būtent tokiose varžybose, kaip žaidžiat su Jonava ir Telšiais. Šių rungtynių pergalės priežastimi buvo mūsų visų, neišskiriant nei vieno žaidėjo, atsidavimas ir valios parodymas lemiamomis akimirkomis. Džiugu dėl jaunimo, nes tokios akimirkos labai padeda jiems progresuoti ir tobulėti ateityje.”

Naudingiausi savaitgalio žaidėjai. Karolis Lukošiūnas 14 naud. Bal. (16 tšk., 3 atk. kam, 3.5 rez. perd) Ignas Lukošius 13.5 naud. Bal, (7.5 tšk., 9 atk. kam., 3.5 blk.)Raimundas Ambrulaitis 14.5 naud. Bal. (7 tšk., 6.5 atk. kam,  3.5 rez. perd.